2011. augusztus 1., hétfő

KITŰNŐ ALLAPOTÚ VIVAZ PRO U8i - Jelenlegi ára: 40 000 Ft

Külső:
A normál, és  a pro verzió köz vannak apróbb különbségek, míg az előbbi fedlapján csak alul, addig az utóbbinak alul és felül is van egy csillogó és ívelt króm díszcsíkja. A bekapcsoló gomb a felső élről a hátlapra került.   Arról nem is beszélnék, hogy a pro verzió szétcsúsztatható és qwery billentyűzetet is kapott, ez magától értetődő. Viszont a kamerát 8 helyett csak 5. 1 megapixelest kapott.
Felszereltség:
Ugyancsak apró különbség, hogy a baloldalon lévő, szabványos 3, 5 milliméteres jack aljzat és a kis kihajtható gumifül alá rejtett microUSB csati helyet cserélt egymással. Az viszont változatlan, hogy az audió csatlakozó aljzat többek közt TV-kimenetként is funkcionál, illetve, hogy a microUSB az adatátvitelen kívül akksi töltésre is használható. Kár, hogy TV-kábel nincs az alapcsomagban, és az sem túl jó hír, hogy a TV-kimeneten keresztül maximum csak VGA felbontású mozgóképeket tudunk kinyerni.
A fekete és fehér változatban is kapható készülék jobboldalán sorakoznak a hangerőállító és zoom gombok, illetve a fényképezőgép és a kamera dedikált gombjai. A felső él a bekapcsoló gomb hiányában ugyebár teljesen üres, alul pedig csak a hordszíj rögzítési alkalmatosságának jutott hely. A fedlapon a kijelző feletti szekcióban egyetlen fényszenzort találunk, vagyis a 3G videóhívásokhoz szánt kiegészítő kameráról ezúttal mindenképpen le kell mondanunk. Az automatikus kijelzőkép elforgatáshoz, illetve hívásnémításra is használható giroszkóp nem hiányzik a repertoárból, ellenben a proximity szenzor a távolmaradók listáját gyarapítja. A kijelző alatti díszcsíkra három hagyományos nyomógomb lett felfűzve, melyek a hívás- és menükezelésben játszanak fontos szerepet.
Adatbevitel:
A Vivaz pro igazi újdonsága a teljes értékű QWERTZ billentyűzet, mely a fedlap jobbra történő eltolásával csalogatható elő. Ennek “ köszönhető” egyébként a kereken 20 grammos súlygyarapodás, illetve, hogy a pro némileg nagyobb is lett testvérénél. A hossz és a szélesség csak minimális mértékben nőtt, ellenben a vastagság 2, 5 milliméterrel növekedett. A kijelzőt tartalmazó felső rész az elcsúsztatáskor nem dől meg, vagyis továbbra is vízszintben marad. Míg az N97 mini egy 98×20 milliméteres hosszúkás felületen vonultat fel harmincnyolc gombot, addig a Vivaz pro 42 gombja 85×23 milliméteres felületet kapott.
Gombok:
A négy sorban és tizenegy oszlopban sorakozó, kellemes tapintású nyomógombok 6, 5×4, 5 milliméter méretűek (N97 mini: 5, 5×5 milliméter), nyomáspontjuk korrekt, háttérvilágításuk pedig fehér. A hosszúkás Space nagyjából középre került, mellette pedig az ékezetes karakterek bevitelét segítő, illetve a Ctrl gomb leledzik. Kár, hogy az ékezetes magyar betűk nincsenek feltüntetve a billentyűzeten. A valódi mellett természetesen virtuális billentyűzetet is kapunk a pénzünkért: a virtuális QWERTY-ből van egy mini és egy normál változat, ezenkívül pedig adott esetben a kézírásfelismerő technológia is munkára fogható.
Display:
A legnagyobb hátrányt egyértelműen a panel rezisztív mivolta jelenti, melynek egyenes következménye a multi-touch hiánya. A 3, 2 colos panelen felvonultatott 360×640 pixel nem számít rekordértéknek, mindenesetre teljesen elegendő, ellenben a TFT technológia által biztosított kontrasztarány és általános képminőség össze sem vethető napjaink OLED-es csúcsmobiljainak kvalitásával.
Fényképezőgép:
Az már a normál Vivaz tesztje során egyértelművé vált, hogy a Sony Ericsson nem éppen fotózásra optimalizálta a készülék kameráját, a Vivaz pro esetében pedig tovább butítottak a dolgon, lévén, hogy 8 megapixelről 5 megapixelre csökkent a felbontás. Az optika sajnos teljesen védtelen, és bár kapunk egy LED-segédfényt, az sajnos olyan buta, mint Kiszel Tünde: a vakunak csak két állása van, egy bekapcsolt és egy kikapcsolt, ráadásul a fényereje sem túl nagy. Az autofókusz szerencsére igen fürge és a hagyományos mellett érintős AF-et is használhatunk. Említést érdemel továbbá, hogy a 4: 3-as mellett 3: 2-es, illetve 16: 9-es képarány is választható, ezenkívül pedig elektronikus képstabilizátor, geotagging funkció, panorámamód (3×3 megapixel) és mosolydetektálás is jár az ember fiának. A galéria meglepően gyors, és itt nyomtathatunk, slide showt készíthetünk, illetve akár szerkeszthetjük is a fotókat.
Videófelvevő:
Ha fotózás közben nincs is annyira elemében a Vivaz pro, videózáskor már tényleg fickósan viselkedik. A normál Vivazhoz hasonlóan ezúttal is a 720p HD, vagyis 1280×720 pixeles felbontás jelenti a plafont, és felettébb jó hír, hogy ehhez a nagy felbontáshoz folyamatos autofókuszt biztosít a gyártó. A 24 fps sebességű videókhoz 48 kHz-es monó hang társul, egy 1 perces felvétel pedig körülbelül 80-90 MB méretű.
Szoftver:
A Symbian operációs rendszer 9. 4-es kiadása, illetve az S60 5th Edition platform már régi ismerősünk, mindenesetre a Sony Ericsson enyhén átkozmetikázta a mára már enyhén elavult felhasználói felületet. Alaphelyzetben egy öt felületre (kedvenc kontaktok, Twitter stb. ) tagolt alapkijelző fogadja a felhasználót, melyek között jobbra-balra szkrollozva lehet váltogatni, de ezenkívül négy egyéb skin közül is lehet választani. A menü szokás szerint rácsos, illetve listás felépítésű lehet, a betűméret pedig három fokozatban állítható.
Proci, wireless:
A 720 MHz-es órajelen ketyegő ARM Cortex A8-as mondanám villámgyorsnak, hanem inkább korrekt sebességűnek titulálom. A belső memória áll egyrészt 256 MB RAM-ból, másrészt pedig 512 MB ROM-ból – alaphelyzetben mintegy 70 MB szabad memória áll a felhasználó rendelkezésére. A négynormás készülék 10, 2 Mbit/s-os HSDPA-val és 2 Mbit/s-os HSUPA-val büszkélkedhet, ezenkívül pedig a Wi-Fi, a DLNA, a Bluetooth 2. 1 és a GPS-vevő sem hiányzik belőle.
Szolgáltatások:
A GPS által biztosított adatokat alaphelyzetben két online navigációs szoftver, a Google Maps, illetve a Wisepilot dolgozza fel, a webböngésző pedig, ha nem is áll a helyzet magaslatán, legalább a Flash tartalmakat gond nélkül meg tudja jeleníteni. A Quickoffice 4-es verziójával megkapjuk a kívánt Office támogatást, új dokumentumokat azonban licensz hiányában ezzel a verzióval sajnos nem tudunk létrehozni. Ahogy az manapság teljes joggal elvárható, Facebook és Youtube kliens is van a telcsin, ha pedig már unjuk a telefonon tárolt zenéinket, jó szolgálatot tehet a 20 csatornás sztereó FM rádió (RDS). Korábban Nokia N97-re egyszer már letöltöttem, a Vivaz prón pedig gyárilag rajta van az SMS Preview programocska, mely egy új SMS beérkezése esetén már az alapkijelzőn felfedi annak tartalmát.
processzor és a PowerVR SGX grafikus megoldás alkotta páros teljesítménye több mint elegendő, ezzel együtt a Vivaz Prót nem


Jelenlegi ára: 40 000 Ft

Az aukció vége: 2011-08-08 18:40
. KITŰNŐ ALLAPOTÚ VIVAZ PRO U8i - Jelenlegi ára: 40 000 Ft

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése